Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Słupsku, urzędem otwartym

Powiększ obraz

3 kwietnia 2017 roku Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Słupsku odwiedzili uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. UNICEF w Słupsku. Podczas lekcji archiwalnej młodzież poznała obszar zadań jakimi zajmuje się słupski oddział, dowiedzieli się jakie materiały archiwalne są przechowywane, a także projekty jakie realizuje ten urząd państwowy mieszczący się w Słupsku przy ul. Lutosławskiego 17.

“Bardzo dziękuję za zaproszenie pracowników Archiwum Państwowego w Koszalinie Oddział w Słupsku za zaproszenie na lekcję archiwalną. Młodzież jest bardzo zadowolona i z zainteresowaniem słuchała informacji przekazywanych przez pracowników urzędu. Niewiele jest instytucji, które otwierają się na osoby z niepełnosprawnościami, dla naszej młodzieży było to ważne wydarzenie. Bez wątpienia słupski oddział jest urzędem bez barier, a jego pracownicy doskonale rozumieją młodzież i w przystępny sposób przedstawiają informację. Bardzo się cieszę, że na mapie Słupska jest taki urząd, myślę że jest to początek nowej współpracy między naszą placówką, a Archiwum Państwowym w Koszalinie Oddział w Słupsku” – powiedziała dr Iwona Boruszkowska, zastępca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku.

Lekcje archiwalne to jeden z projektów edukacyjnych realizowanych przez pracowników słupskiego oddziału Archiwum Państwowego w Koszalinie. Zainteresowane szkoły, które chcą wziąć udział w lekcjach zapraszamy do kontaktu mailowego (slupsk@koszalin.ap.gov.pl) lub telefonicznego (59 842 54 13).