Po zmierzchu w Bibliotece

3 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2017  w Szczecinku odbyło się kilka interesujących wydarzeń pod wspólnym hasłem Po zmierzchu w Bibliotece.  Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Horodyskiego. Tematem przewodnim był świat fantastystyczny. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Rozegrany został turniej gry „Hearsthone” i „Talizman”.

 

 

Archiwistka Katarzyna Lisiecka poprowadziła warsztaty kaligraficzne, w których wzięły udział zarówno fani świata fantastyki i gier komputerowych jak i osoby zainteresowane sztuką pięknego pisania gęsim piórem.

Szczecinecki Klub Fantastyki, który również włączył się w organizację tego wydarzenia udostępnił mnóstwo interesujących gier planszowych. Podczas spotkania trwał kiermasz publikacji, którymi można było się wymienić.

 

 

 

 

Fani powieści z dreszczykiem wybrali się po zmierzchu na spacer z Piotrem Rozmusem autorem powieści „Bestia”. Pisarz poprowadził czytelników po zakątkach parku w Szczecinku, w których rozgrywały się niektóre wątki powieści.

Tuż przed północą rozpoczął się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B.Horodyskiego nocny maraton filmowy.