Pomorze jakiego nie znamy – zakończenie projektu edukacyjnego

Szczecineccy Pasjonaci Historii 8 czerwca 2017 r. zakończyli kolejny projekt edukacyjny. Tegoroczna edycja zatytułowana była Pomorze jakiego nie znamy. Partnerem w projekcie realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. B. Horodyskiego oraz Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku było również Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział          w Szczecinku.

Udział w przedsięwzięciu wzięli ponadto przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Szczecinku, Wojskowe Koło PTTK “Wiarusy, Nadleśnictwo Szczecinek oraz Szczecinecki Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum Okręgowe w Pile.

Uczestnikami różnego rodzaju wydarzeń organizowanych w ramach projektu byli uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI oraz gimnazjów z terenu miasta i gminy Szczecinek. Dzieci oraz młodzież pod opieką swoich nauczycieli spotykali się raz w miesiącu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im . B Horodyskiego oraz Centrum Konferencyjnym ZAMEK w Szczecinku, aby poszerzyć swoją wiedzę         o historii regionalnej.

Oprócz wykładów i prezentacji multimedialnych, dla młodych pasjonatów historii zostały również zorganizowane wycieczki do Darłowa i Bytowa oraz wizyta w Muzeum Wału Pomorskiego                      w Szczecinku.

8 czerwca Pani Renata Waśkiel z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Horodyskiego podsumowała tegoroczny projekt, były podziękowania i nagrody. Z przyjemnością obejrzeliśmy relację z wykładów oraz wycieczek.

 Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku.

Uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, życzymy Wam udanych wakacji 🙂

Organizatorom dziękujemy za kolejne zaproszenie do projektu.  Do zobaczenia we wrześniu!