Warsztaty genealogiczne w słupskim oddziale

Powiększ obraz

Dzięki nawiązanej współpracy między Archiwum Państwowym w Koszalinie Oddział w Słupsku a Zachodniopomorskim Towarzystwem Genealogicznym “POMERANIA” z okazji inauguracji 65-lecia funkcjonowania placówki archiwalnej w Słupsku odbyły się warsztaty, w których wzięli udział zarówno uczniowie słupskich szkół ponadgimnazjalnych jak i doktoranci Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Warsztaty przeprowadził Pan Zbigniew Fedorczyk z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego “POMERANIA”. Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się jak tworzyć własne drzewa genealogiczne oraz gdzie może poszukiwać wiedzy na ten temat. Nasz gość specjalny także opowiedział o działaniach podejmowanych przez jego Towarzystwo.

“Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak fantastycznych warsztatach genealogicznych. Pan Zbyszek Fedorczyk, który je prowadził, wprost zaraża swoją pasją. Byliśmy mile zaskoczeni i pod ogromnym wrażeniem wiedzy i sposobu, w jaki Pan Zbyszek przedstawił nam wyniki swojej długoletniej pracy. Oby było jak najwięcej takich ciekawych inicjatyw w słupskim oddziale archiwum”.Patrycja Jędrzejewska, doktorantka Instytutu Historii i politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Więcej informacji na temat Towarzystwa na stronie internetowej: https://ztgpomerania.pl/

Informacje na temat obchodów 65-lecia funkcjonowania placówki archiwalnej w Słupsku: http://www.koszalin.ap.gov.pl/65-lecie-funkcjonowania-placowki-archiwalnej-w-slupsku/