Zaproszenie na warsztaty genealogiczne

Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Szczecinku oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Horodyskiego w Szczecinku zapraszają Państwa na warsztaty genealogiczne.

Zajęcia są skierowane do wszystkich osób, które chciałyby nauczyć się poszukiwania własnych korzeni rodzinnych bez przesiadywania     w archiwach, a nawet bez wychodzenia  z domu .

Pierwsze spotkanie odbędzie się  w marcu 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im B. Horodyskiego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 34  w  Szczecinku.

Warsztaty będą prowadzone przez archiwistę z Archiwum Państwowego    w Koszalinie Oddział w Szczecinku.  Podczas praktycznych zajęć komputerowych uczestnicy zdobędą informację w jaki sposób szukać metryki przodków oraz samodzielnie wykonać drzewo genealogiczne on-line oraz jak korzystać ze strony www.szukajwarchiwach.pl.

Ponadto przedstawione zostaną zasady korzystania z bazy PRADZIAD oraz najpopularniejsze fora i strony internetowe dla pasjonatów genealogii.

Program warsztatów obejmuje trzy spotkania, z których jedno odbędzie się  w  Archiwum Państwowym        w Koszalinie Oddział w Szczecinku przy ul. Parkowej 3  w Szczecinku, gdzie uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję do obejrzenia i wykorzystania materiałów archiwalnych, zawierających cenne informacje dla badaczy rodzinnych historii.

Spotkania będą odbywały się w różnych grupach wiekowych, zaproszenie jest skierowane do osób           w  wieku od 10 do 110 lat !

Ilość miejsc ograniczona

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów:

94-374-03-63 lub  94-732-65-28