Komunikat ws. ograniczenia działalności

Szanowni Państwo,

w związku z włączeniem całego kraju do „strefy czerwonej” zagrożenia epidemiologicznego wywołanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, iż podjęłam decyzję o ograniczeniu działalności Archiwum Państwowego w Koszalinie oraz jego oddziałów zamiejscowych w Słupsku i w Szczecinku do odwołania.
Oznacza to, że czytelnie akt Archiwum Państwowego w Koszalinie oraz oddziałów zamiejscowych w Słupsku i w Szczecinku będą ZAMKNIĘTE do odwołania dla użytkowników. Wstrzymuje się również wizyty zorganizowanych grup.

Ponadto w celu realizacji kwerend z dokumentacji osobowej i płacowej, czy też uzyskania informacji o miejscach przechowywania dokumentacji pracowniczej, proszę o kierowanie spraw i zapytań drogą pocztową, e-mailową lub telefonicznie, na dane kontaktowe:

Archiwum Państwowe w Koszalinie
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2 75-803 Koszalin
tel. 94 317 03 60
sekretariat@koszalin.ap.gov.pl

Archiwum Państwowe w Koszalinie
Oddział w Słupsku
ul. W. Lutosławskiego 17
76-200 Słupsk
tel. 59 842 54 13
slupsk@koszalin.ap.gov.pl

Archiwum Państwowe w Koszalinie
Oddział w Szczecinku
ul. Parkowa 3
78-400 Szczecinek
tel.94 374 03 63
szczecinek@koszalin.ap.gov.pl

Jednocześnie przypominam, że ewidencja zasobu archiwalnego i skany wielu dokumentów dostępne są na portalu http://www.szukajwarchiwach.gov.pl/
Proszę na bieżąco śledzić komunikaty zamieszczane na stronie internetowej http://koszalin.ap.gov.pl i na profilu Archiwum Państwowego w Koszalinie w serwisie Facebook, informujące o ewentualnych ograniczeniach w funkcjonowaniu Archiwum.
Działania dotyczące nadzoru archiwalnego, w tym załatwianie spraw związanych z uzgadnianiem normatywów kancelaryjnych, brakowaniem dokumentacji niearchiwalnej i udzielaniem porad dotyczących zarządzania dokumentacją, będą realizowane w najbliższym okresie przede wszystkim za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telefonicznej.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie
mgr Katarzyna Królczyk