„Koszalińska tradycja. 50 lat z rozśpiewaną Polonią”

Z przyjemnością informujemy, że właśnie ukazała się kolejna publikacja wydana przez Archiwum Państwowe w Koszalinie. „Koszalińska tradycja. 50 lat z rozśpiewaną Polonią” to podsumowanie jednego z najstarszych i najbardziej znanych festiwali organizowanych w mieście – Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych.

Izabela Nowak, autorka publikacji, dziennikarka związana od 20 lat z festiwalem, opowiada w niej historię organizacji wydarzenia od jego skromnych początków, aż po spektakularne koncerty galowe, które znamy z ostatnich lat. Na książkę składają się m.in. rozmowy Izabeli Nowak z twórcami i uczestnikami inicjatyw polonijnych w Koszalinie, a także ogromna ilość materiałów ikonograficznych – zdjęć, afiszy, dokumentów, które zostały zabezpieczone w zasobie Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych i oraz przy wsparciu stypendium Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury.

Prezentacja publikacji odbędzie się w styczniu 2021 r., jednak już 25 grudnia 2020 r. wszyscy miłośnicy koszalińskiej kultury będą mogli pobrać wersję cyfrową z zakładki „Wydawnictwa” na stronie Archiwum Państwowego w Koszalinie pod adresem: https://bit.ly/2WHHBvy