Podsumowanie projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej

Rok 2020, tak inny, tak szczególny, powoli zbliża się ku końcowi. Wiele pomysłów chcieliśmy w tym czasie zrealizować, jednak i nam pandemia pokrzyżowała plany. Szczególną inicjatywą, którą prowadzimy pod obecną nazwą od 2 lat, przy wsparciu Biura Projektu Niepodległa, jest akcja Archiwa Rodzinne Niepodległej. To dzięki państwu, rodzinnym archiwistom i darczyńcom, którzy zdecydowali się przekazać nam swoje pamiątki, jego realizacja była możliwa!

W ramach projektu koszalinianie i wszyscy sympatycy rodzinnych archiwów dalej mogą zapoznać się z wystawą plenerową „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów”, która zdobi mur okalający siedzibę AP w Koszalinie.

W ramach projektu archiwiści w z wielu miast prowadzili warsztaty stacjonarne dla małych grup i warsztaty on-line oraz nagrywali filmy instruktażowe. Zobaczcie państwo, jak projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej wyglądał w tym roku i poznajcie wrażenia uczestników naszych zajęć. Koniecznie zerknijcie też na nasz ukochany Archibus – mobilną galerię wystaw w autobusie MZK Koszalin

Zapraszamy również na stronę projektu: https://archiwarodzinne.gov.pl/