Komunikat w sprawie ograniczenia działalności AP w Koszalinie i Oddziałów w Słupsku i w Szczecinku

Szanowni Państwo,

z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem SARS-CoV-2 informuję, iż Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych podjął decyzję o ograniczeniu działalności archiwów państwowych od 12 marca, do odwołania.

Oznacza to, że Czytelnie akt Archiwum Państwowego w Koszalinie i Oddziałów w Słupsku oraz w Szczecinku będą ZAMKNIĘTE dla użytkowników. Wstrzymuje się również wizyty zorganizowanych grup, w ramach realizowanych lekcji archiwalnych.

W celu realizacji kwerend z dokumentacji osobowej i płacowej, czy też uzyskania informacji o miejscach przechowywania dokumentacji pracowniczej, proszę o kierowanie spraw i zapytań drogą pocztową, e-mailową lub telefoniczną, na dane kontaktowe naszych jednostek:

1. Archiwum Państwowe w Koszalinie
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2
75-803 Koszalin
tel. 94 3170 360, e-mail: sekretariat@koszalin.ap.gov.pl

2. Archiwum Państwowe w Koszalinie
Oddział w Słupsku
ul. Lutosławskiego 17
76-200 Słupsk
tel. 59 842 54 13, e-mail: slupsk@koszalin.ap.gov.pl

3. Archiwum Państwowe w Koszalinie
Oddział w Szczecinku
ul. Parkowa 3
78-400 Szczecinek
tel. 94 374 03 63, e-mail: szczecinek@koszalin.ap.gov.pl

Jednocześnie przypominam, że ewidencja zasobu i skany wielu dokumentów dostępne są na portalu https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/

Należy na bieżąco śledzić komunikaty zamieszczane za stronie http://koszalin.ap.gov.pl/ i Facebooku, informujące o ewentualnych ograniczeniach w funkcjonowaniu Archiwum.

Szanowni Państwo, liczymy bardzo na Państwa wyrozumiałość. Decyzje, które zmuszeni zostaliśmy podjąć są dla nas trudne, ale konieczne dla zachowania bezpieczeństwa Państwa i naszych pracowników.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie
Katarzyna Królczyk