Konkurs „Wspomnienie z mieleńskim jeleniem”

Czworo ludzi wokół srebrnej rzeźby Jelenia ustawionej na przed drzewem. Wokół trawa i jesienne liście. Z tyłu mur z cegieł.Miasto Tygodnik Koszaliński we współpracy z Archiwum Państwowym w Koszalinie oraz Centrum Kultury w Mielnie ogłaszają konkurs na zdjęcie z mieleńskim Jeleniem. Fotografie z rodzinnych archiwów uwzględniające rogatego bohatera wraz z ewentualnym komentarzem o okolicznościach powstania zdjęcia można przesyłać na adres: redakcja@miasto.koszalin.pl do 22 lutego 2024 r.

Z przesłanych do redakcji zdjęć powstanie galeria prasowa w Tygodniku Miasto oraz wystawy tematyczne na terenie koszalińskiego archiwum oraz Gminy Mielno. Zwycięzców konkursu poznamy natomiast 1 marca 2024 r.

Proponowana inicjatywa ma na celu utrwalenie wspomnień ze słynnym, mieleńskim Jeleniem, który przez lata stacjonował przed Urzędem Gminy, a teraz już Urzędem Miejskim w Mielnie, i dzielnie służył jako model, powiernik lub też okoliczna atrakcja. Obecnie spędza natomiast czas na zasłużonej emeryturze na dziedzińcu Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie:Ogłaszamy konkurs „Wspomnienie z mieleńskim jeleniem”. Tam też znajduje się regulamin.

Zapraszamy do udziału w zabawie!