Otwarcie wystawy plenerowej pt. „Fotograf mówi zdjęciami. Krzysztof Sokołów”.

1 lipca 2022 roku na Rynku Staromiejskim w Koszalinie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy plenerowej Archiwum Państwowego w Koszalinie pod tytułem „Fotograf mówi zdjęciami. Krzysztof Sokołów”.

Krzysztof Sokołów jest znanym koszalińskim fotografikiem, który od blisko 50. lat współpracuje z lokalnymi mediami, instytucjami kultury i przedsiębiorstwami. Podczas pracy zawodowej na dziesiątkach tysięcy fotografii uwiecznił wydarzenia, obiekty i osoby ważne dla życia społeczno-kulturalnego naszego regionu. Od 2019 roku Krzysztof Sokołów regularnie przekazuje do zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie oryginalne zdjęcia przedstawiające region koszaliński od lat 70. XX wieku aż do dziś.

W ramach wystawy plenerowej „Fotograf mówi zdjęciami. Krzysztof Sokołów” zaprezentowaliśmy wybrane i opracowane w układzie tematycznym zdjęcia wykonane przez fotografika. Zdjęciom towarzyszą fragmenty wywiadu przeprowadzonego przez red. Piotra Pawłowskiego na potrzeby wydania publikacji będącej podsumowaniem niemal 50-letniej działalności Krzysztofa Sokołowa.
Publikacja ukaże się pod koniec 2022 r. nakładem Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Zapraszamy do oglądania wystawy, która będzie dostępna na Rynku Staromiejskim w Koszalinie do końca września.

fot. Obiektywem zza kulis – Izabela Rogowska