W zdrowym ciele zdrowy duch

Tłum ludzi, głównie dzieci, siedzi na krzesełkach ustawionych rzędami w podłużnej sali. Na suficie drewniane belki i żyrandole.7 lutego 2024 r.  w Szczecinku odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu edukacyjnego ,,Szczecinek jakiego nie znamy”,  które tym razem poprowadziła kustosz Katarzyna Lisiecka z Archiwum Państwowego w Koszalinie Oddział w Szczecinku.

Tematem wykładu był sport i rozwój kultury fizycznej w Szczecinku w świetle materiałów archiwalnych przechowywanych w Archiwum Państwowym w Koszalinie Oddział w Szczecinku.

Prelegentka zaprezentowała młodzieży najciekawsze materiały archiwalne dotyczące wychowania fizycznego, zajęć pozalekcyjnych w ramach szkolnych kół sportowych, sportowców i trenerów, klubów i obiektów sportowych, a także sekcji sportowych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Szczecinku.

Kobieta w blond włosach stoi na środku sali wykładowej. W ręku trzyma mikrofon. Za nią widać prezentację.Liczni ludzie, głównie dzieci, siedzą na krzesełkach ustawionych rzędami w podłużnej sali.