Wielki sukces promocyjny w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

Kobieta podpisuje książkę pt. Mapy i plany Koszalina do 1945 roku. W kadrze widać jedynie stronę tytułową książki i dłonie kobiety.Promocja najnowszej publikacji Archiwum Państwowego w Koszalinie, pt. „Mapy i plany Koszalina do 1945 roku” pod redakcją Doroty Cywińskiej, która odbyła się w piątek 27 października 2023 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej – siedzibie naszego partnera – okazała się ogromnym sukcesem.

Na wydarzenie przybyło bardzo dużo mieszkańców Koszalina i okolic, sala wypełniona była do ostatniego miejsca.

Goście mogli uczestniczyć w interesującej rozmowie z zespołem redakcyjnym: Dorotą Cywińską oraz dr. Kacprem Pencarskim, a także z dyrektor archiwum Katarzyną Królczyk, moderowanej przez znanego, koszalińskiego dziennikarza Piotra Pawłowskiego.

Przy wejściu na salę promocyjną zaprezentowano również inne wydawnictwa Archiwum Państwowego w Koszalinie oraz wybrane publikacje Archiwów Państwowych.

Sama publikacja „Mapy i plany Koszalina do 1945 roku” to zbiór dokumentów kartograficznych przechowywanych w zasobie Archiwum Państwowego w Koszalinie wzbogacony o karty pocztowe ukazujące przedwojenny Koszalin. Materiały ułożone są chronologicznie.

Książka jest obecnie dostępna na naszej stronie w wersji PDF: http://www.koszalin.ap.gov.pl/mapy-i-plany-koszalina-do-1945-roku/.