Wystawy AP w Koszalinie prezentowane w lipcu i w sierpniu

Okres letni sprzyja zwiedzaniu i podziwianiu, a jeśli zwiedzać

i podziwiać, to koniecznie należy zajść również do Archiwum, gdzie przygotowaliśmy dla Państwa aż 5 ciekawych wystaw dotyczących historii naszego państwa oraz regionu.

Zwiedzanie wystaw odbywa się w siedzibie Archiwum Państwowego w Koszalinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Informacje na temat wystaw dostępne są w Czytelni Akt oraz pod nr telefonu 94 317 03 76.

 

 

 

 

 

 

 

 

„Wszystkie oblicza Archiwum w Koszalinie, czyli… Archiwum nie tylko aktami wypełnione” – wyjątkowa wystawa prezentująca najciekawszą dokumentację nieaktową z zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie. Pergaminy, pieczęcie, stemple,  fotografie, diapozytywy, dokumentacja techniczna, kartograficzna, materiały ulotne i muzealia – to wszystko na jednej wspaniałej wystawie prezentowanej w budynku głównym Archiwum Państwowego w Koszalinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2.

„Jarocin w obiektywie bezpieki” – wystawa plenerowa wypożyczona dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. Historię wyjątkowego festiwalu prezentujemy Państwu na murze wewnętrznym Archiwum, tworząc wyjątkowo klimatyczną przestrzeń. Tę wystawę po prostu należy zobaczyć na żywo!

„Z archiwum koszalińskiego rocka”

– wystawa powstała dzięki współpracy z panem Mariuszem Rodziewiczem, dziennikarzem, autorem bloga muzycznego GraMuzyka oraz organizatorem płytowych giełd muzycznych w Koszalinie. Dzięki żylce archiwisty pan Mariusz zgromadził wiele genialnych materiałów muzycznych obrazujących koszalińską scenę rockową od lat 80. Dzięki niemu też Archiwum Państwowe w Koszalinie wzbogaciło się o bardzo ciekawe nagrania i materiały, m.in. zespołów Ten Dollars i Gdzie Cikwiaty.

 

 

„MAMY TWOJĄ RODZINĘ! Czyli przewodnik po archiwum rodzinnym” – wystawa o tym, że wszyscy skończymy w archiwum – państwowym, społecznym bądź prywatnym 😉 Archiwa rodzinne to bardzo ważne i cenne zasoby, które doskonale obrazują wydarzenia lokalne, od tego jak zadbamy o własne archiwalia – zdjęcia, dokumenty i pamiątki rodzinne zależy, co będą wiedziały o nas przyszłe pokolenia.