Wystawa „Z archiwum fotografa Władywsława Króla”

Wystawa "Z archiwum fotografa Władysława Króla"„Z archiwum fotografa Władysława Króla” to wystawa przygotowana przez szczecinecki oddział Archiwum Państwowego w Koszalinie z okazji przypadającego 6 grudnia Dnia Darczyńcy.

Święto zostało ustanowione w 2020 roku przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych dr. Pawła Pietrzyka, aby uhonorować wszystkich darczyńców, którzy wzbogacili narodowy zasób archiwalny przekazując do sieci Archiwów Państwowych w całej Polsce swoje bezcenne zbiory.

W 2022 roku do zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie Oddział w Szczecinku swoją kolekcję zdjęć przekazał znany szczecinecki fotograf Pan Władysław Król, który dokumentuje historię Szczecinka od kilkudziesięciu lat.

Szczególną wartość dla zasobu ma ofiarowana kolekcja zdjęć związanych z Domem Kultury Kolejarza, który stanowił ważny ośrodek życia kulturalnego i społecznego Szczecinka oraz fotografie dokumentujące wydarzenia w mieście w latach 70. i 80. XX wieku.

Na wystawie zaprezentowane zostały wybrane fotografie wykonywane przez Władysława Króla podczas uroczystości państwowych, imprez sportowych, występów artystycznych oraz ważnych dla mieszkańców wydarzeń, które odbywały się w Szczecinku w latach 70. i 80 XX wieku. Wyeksponowane są również zdjęcia pokazujące zmieniającą się architekturę miasta.