Wyniki 3. edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz”

Grafika reklamująca konkurs genealogiczny. Na czerwonym tle napisy informacyjne po lewej stronie i rysunek koła i czterech twarzy po prawej stronie.Mamy zaszczyt ogłosić wyniki etapu wojewódzkiego 3. edycji konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, organizowanego w województwie zachodniopomorskim wspólnie przez Archiwum Państwowe w Szczecinie, Archiwum Państwowe w Koszalinie oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Celem konkursu było poznawanie przez uczniów historii rodzinnej oraz zainteresowanie ich tematyką poszukiwań genealogicznych, w szczególności w oparciu o zasoby Archiwów Państwowych, rozbudzenie zainteresowania historią, uwrażliwienie na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości, propagowanie wiedzy na temat gromadzenia i sposobu zabezpieczania pamiątek rodzinnych.
Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie projektu edukacyjnego w formie drzewa genealogicznego swojej rodziny wraz z krótkim opisem jej dziejów oraz odwzorowaniem dokumentów źródłowych, opracowanego na podstawie m.in. rozmów z rodziną oraz poszukiwań w archiwum rodzinnym i w archiwach państwowych.
Komisja konkursowa wyłoniła troje finalistów w województwie zachodniopomorskim:
Nina Pańczyk – Szkoła Podstawowa w Starym Chwalimiu;
Szymon Kępa – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowogardzie;
Tomasz Walkarz – Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Gratulujemy finalistom i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim!
Finalistów etapu wojewódzkiego zapraszamy na Galę rozdania nagród, która odbędzie się 18 czerwca 2024 (wtorek), w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie (ul. Wały Chrobrego 4). O szczegółach poinformujemy telefonicznie.