Zapraszamy na Dni Koszalina. W programie otwarcie wystawy i pokaz makiety

Wystawa plenerowa na chodniku. Białe stelaże w prostokątnych kształtach, a na nich  nadrukowane elementy wystawy. Wokół oglądający ludzie.Archiwum Państwowe w Koszalinie zaprasza do udziału w obchodach Dni Koszalina 24-26.05 2024 r. pod hasłem „Reymontada”, upamiętniającym 100. rocznicę otrzymania przez Władysława Reymonta Nagrody Nobla za powieść „Chłopi”.

Nasza instytucja przygotowała dla mieszkańców Koszalina niezwykłe atrakcje w postaci otwarcia ogólnopolskiej wystawy „Chłopi w Archiwach”, która zawiera materiały z Archiwów Państwowych z całego kraju oraz obrazy pochodzące z najnowszej ekranizacji „Chłopów”. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę 25.05.2024 r. o godz. 12.15 na Rynku Staromiejskim.

Drugim wydarzeniem, na które zaprasza Archiwum Państwowe w Koszalinie wraz ze Stowarzyszeniem „Projekt Koszalin”,  jest prezentacja kompletnej makiety koszalińskiego rynku z lat 30. i 40. XX w., skierowana po raz pierwszy do mieszkańców Koszalina. Inauguracja pokazu odbędzie się w sobotę 25.05.2024 r. o godz. 15.00 w Archigalerii na terenie Archiwum Państwowego w Koszalinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2.

W niedzielę 26 maja 2024 r. o godz. 13.30 na Rynku Staromiejskim będzie można z kolei wziąć udział w spotkaniu z Michałem Janickim, kierownikiem grupy malarzy i animatorów pracujących nad filmem animowanym „Chłopi”, zaproszonym przez Archiwum Państwowe w Koszalinie oraz Julią Jarosz i Kają Wasilewską, absolwentkami koszalińskiego „plastyka”, które także brały udział w projekcie.

Serdecznie zapraszamy!