Warsztaty „Zostań rodzinnym archiwistą” w ramach inauguracji projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”

30 września 2019 r. od godziny 12.00 w siedzibach Archiwum Państwowego w Koszalinie oraz Oddziału AP w Słupsku odbędzie się inauguracja projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej.

 

W programie wydarzenia m.in.:

 

  1. Prelekcja „Spuścizny i archiwa rodzinne w zasobie AP w Koszalinie” starszego kustosza AP w Koszalinie, Roberta Boruckiego (AP w Koszalinie)

 

  1. Pokaz filmu zrealizowanego przez studentów Archiwistyki i Zarządzania Dokumentacją UMK „Document in a Human Life”

 

  1. Prelekcja „Wykorzystanie archiwów rodzinnych w poszukiwaniach genealogicznych” kustosza AP w Koszalinie, Doroty Cywińskiej (AP w Koszalinie) oraz kierownika Oddziału AP w Słupsku, Krzysztofa Skrzypca (Oddział w Słupsku)

 

  1. Prezentacja projektu „Kronika Pioniera” – projekt polega na kolportażu pustych zeszytów nazwanych „Kronikami Pioniera” do pionierów Koszalina, Słupska i Szczecinka w celu zapisu ich wspomnień z okresu tworzenia polskiej państwowości po 1945 r.

 

  1. Prelekcja „Zabezpieczanie i konserwacja dokumentów z archiwów rodzinnych” starszego konserwatora archiwalnego, Małgorzaty Korczak (AP w Koszalinie) i młodszego archiwisty, Artura Sikorskiego (Oddział w Słupsku)

 

  1. Od godz. 14.00 do 18.00 w Czytelni Akt i Pracowni Digitalizacji AP w Koszalinie i w Czytelni Akt Oddziału w Słupsku – warsztaty z zakresu prowadzenia archiwów rodzinnych, warsztaty z zakresu zabezpieczania i konserwacji dokumentów z archiwów rodzinnych, konsultacje indywidualne dla osób prowadzących archiwa rodzinne

 

Wydarzenia towarzyszące:

 

  1. Wystawa „Archiwa Rodzinne Niepodległej – zostań bohaterem historii” w siedzibie AP w Koszalinie i Oddziale w Słupsku

 

  1. Wystawa publikacji tematycznych z zasobu biblioteki AP w Koszalinie i biblioteki Oddziału AP w Słupsku