Płomienie Zwycięstwa 2022

Zapraszamy na V edycję wydarzenia „Płomienie Zwycięstwa”, odbywającego się w rocznicę zakończenia II wojny światowej. To impreza w ramach cyklu „Koszalińskie spotkania z historią”, odbędzie się 8 maja br. na terenie kampusu Politechniki Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2. Początek zaplanowano o godz. 18.
 
Jednak zanim spotkamy się przed Politechniką, zachęcamy do udziału w grze miejskiej, która rozpocznie się o godz. 14 na terenie Archiwum Państwowego w Koszalinie (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2). Aby wziąć udział w grze należy się zarejestrować, wypełniając formularz zgłoszeniowy pod adresem:
 
Afisz wydarzenia pod tytułem "Piąte Płomienie Zwycięstwa" 2022, format A1,od góry afisza widoczne niebieskie niebo, pasek z logo organizatrorów wydarzenia, cztery wysokie i wąskie budynki, czyli siedziba Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Śniadeckich w Koszalinie, tam odbędzie się wydarzenie, po prawej stronie afisza fragment rzeźby Władysława Hasiora pod tytułem "Płonące Ptaki". Rzeźby są jedną z atrakcji wydarzenia, są usytuowane na wzgórzu nieopodal siedziby Politechniki, rzeźby są podpalane z okazji ważnych wydarzeń historycznych

 
O godz. 14 rozpocznie się także Przegląd Piosenki „Nie tylko patriotycznej”.
 
O godz. 18 uczestników i gości powitają: dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK – rektor Politechniki Koszalińskiej i Piotr Jedliński prezydent Miasta Koszalina. Organizatorzy zaplanowali atrakcje: wystawę „80. rocznica powstania Armii Krajowej w zbiorach Archiwów Państwowych” przygotowaną przez koszalińskie archiwum, liczne pokazy i prezentacje uzbrojenia wojskowego, konkursy z nagrodami dla najmłodszych oraz poczęstunek wojskową grochówką.
 
O godz. 18.15 rozpocznie się koncert zespołu „Bez Pośpiechu” i laureatów Przeglądu Piosenki „Nie tylko patriotycznej”. Zaplanowano posadzenie specjalnie wybranego „Drzewka Pokoju” na terenie uczelni. Zwyczajowo wieczorem o godz. 20 nastąpi rozpalenie pomnika „Płonące Ptaki” Władysława Hasiora.
Współorganizatorami wydarzenia są: Politechnika Koszalińska, Miasto Koszalin, Archiwum Państwowe w Koszalinie, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”, 13. Darłowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Szare Szeregi” im. Rudego i Hufiec Ziemi Koszalińskiej.