Dni Koszalina już za nami

Siedmioro osób stoi obok siebie na świeżym powietrzu i pozuje do zdjęcia. W tle białe koszule z niebieskimi kwiatkami i kolorowe paseczki. Nad głowami ludzi fragment białego namiotu.
Pracownicy Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Dni Koszalina już za nami. Było widowiskowo, barwnie i edukacyjnie. Archiwum Państwowe w Koszalinie również zapisało się na kartach „Reymontady” i dołożyło do cyklu wydarzeń miejskich swoje cenne „cegiełki”…

W sobotę 25.05 o godz. 12.15 Archiwum Państwowe w Koszalinie otworzyło na Rynku Staromiejskim ogólnopolską wystawę „Chłopi w Archiwach” – ekspozycję inspirowaną powieścią „Chłopi” Władysława Reymonta oraz jej animowaną ekranizacją. O godz. 15.00, wraz ze Stowarzyszeniem „Projekt Koszalin”, zaprezentowało natomiast w Archigalerii kompletną makietę koszalińskiego rynku z lat 30. i 40. XX w.

W niedzielę 26.05 na Rynku Staromiejskim odbyło się spotkanie z Michałem Janickim, kierownikiem grupy malarzy i animatorów pracujących nad filmem animowanym „Chłopi”, zaproszonym przez Archiwum Państwowe w Koszalinie oraz Julią Jarosz, absolwentką koszalińskiego „plastyka”, również zaangażowaną w projekt.

Dziękujemy Wszystkich za udział w zabawie i zapraszamy za rok!