Jubileusz 60-lecia Archiwum Państwowego w Koszalinie

W 2021 roku Archiwum Państwowe w Koszalinie świętuje 60-lecie rozpoczęcia działalności. Do tej pory odbyło się już wiele różnych wydarzeń jubileuszowych, częściowo online.

Kluczowe z nich przypadły na 20 oraz 21 sierpnia, kiedy to swoją obecnością uhonorował nas Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk.

Pierwszego dnia obchodów jubileuszu, kameralnego, bo w gronie „archiwalnym”, odbyło się spotkanie Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z pracownikami. Zaprezentowaliśmy Naczelnemu Dyrektorowi nasze wystawy przygotowane specjalnie z okazji jubileuszu: „(Nie) znane twarze Koszalina”, prezentowaną na Rynku Staromiejskim w Koszalinie, zlokalizowaną na deptaku w Mielnie wystawę „Mielno na starych pocztówkach”, stworzoną przy współpracy z Gminą Mielno oraz „Rock Archiwum”, poświęconą historii koszalińskiego rocka, umiejscowioną na murze okalającym dziedziniec Archiwum.

 

Drugiego dnia obchodów jubileuszowych na terenie Archiwum odbył się koncert w ramach Good Vibe Festival, podczas którego Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie Katarzyna Królczyk wręczyli odznakę honorową „ZA ZASŁUGI DLA ARCHIWISTYKI”, wieloletniemu współpracownikowi Archiwum, dziennikarzowi Panu Mariuszowi Rodziewiczowi.

To były wyjątkowe dwa dni pełne wzruszeń, wspomnień, gratulacji i życzeń. Za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia: Marcin Betliński