Wystawa „Mielno na starych pocztówkach”

Zapraszamy do Mielna! Na głównym deptaku można już oglądać wystawę „Mielno na starych pocztówkach”. Na 40. tablicach zaprezentowaliśmy ponad 100 unikatowych fotografii oraz pocztówek m.in. ze zbiorów Archiwum Państwowego w Koszalinie, które przekazał do nas w darze koszaliński kolekcjoner, Pan Zbigniew Wojtkiewicz.

Wystawa „Mielno na starych pocztówkach” jest pierwszym efektem podpisania porozumienia o współpracy Archiwum Państwowego w Koszalinie z Gmina Mielno. Porozumienia bardzo ważnego, bo podpisanego w roku jubileuszu 60-lecia działalności Archiwum Państwowego w Koszalinie. Porozumienia ważnego również ze względu na bardzo aktywnego, twórczego partnera, Gminę Mielno i Centrum Kultury w Mielnie

Na wystawie zaprezentowano ogromną ilość materiałów ikonograficznych, głównie pocztówek, które powstały lub funkcjonowały w obiegu pocztowym od drugiej połowy XIX do pierwszej połowy XX wieku. Tekst wystawy stworzył wieloletni przyjaciel Archiwum, miłośnik historii pan Krzysztof Urbanowicz.
Na ekspozycji użytkownicy mogą zapoznać się z historią nie tylko Mielna, ale także innych miejscowości nadmorskich z terenu dzisiejszej Gminy Mielno – na przykład z pocztówkami prezentującymi zdjęcia z Chłop, Sarbinowa, Unieścia, Łaz, Jamna, Gąsek.
 
Jesteśmy pewni, że wystawa zainteresuje zarówno miłośników Pomorza Środkowego, jak i turystów.