„Kilka słów o kwestyi kobiecej” – Święto Niepodległości w Archiwum

Archiwum Państwowe w Koszalinie zaprasza do udziału w obchodach 99-lecia odzyskania niepodległości. Spotkajmy się 11 listopada w Archiwum o godz. 14, aby wspólnie uczcić najważniejsze święto patriotyczne dla naszego kraju.

99 lat. Tyle w tym roku ukończy nasza niepodległość. Już sama ta liczba wygląda dostojnie. Zestawiona ze słowem, które zna każdy Polak – „niepodległość” – to już bardzo eleganckie wyrażenie. Co jeśli dołączyć do tego idee równościowe i emancypacyjne? Wtedy powstaje hasło o wielkiej mocy, posiadające znaczenie dla każdego Polaka, niezależnie od poglądów, wieku, płci, przynależności regionalnej. Hasło szczególnie ważne w Koszalinie, w którym dopiero od 72 lat powstaje nasza wspólna lokalna tożsamość.

Archiwum Państwowe w Koszalinie zaprasza do udziału w obchodach 99-lecia odzyskania niepodległości. Spotkajmy się 11 listopada w Archiwum o godz. 14, aby wspólnie uczcić najważniejsze święto patriotyczne dla naszego kraju. Uhonorujemy żołnierzy zaangażowanych w działania zbrojne, ale także wskażemy istotną rolę działań organizowanych przez kobiety, gdyż zgodnie z wiedzą historyczną, wpływ na sytuację w państwie miały zarówno bezpośrednie działania zbrojne, jak również szereg przedsięwzięć realizowanych przez kobiety zrzeszone w ugrupowaniach, ligach i stowarzyszeniach działających na rzecz polskiej nauki, wsparcia żołnierzy, ich rodzin, a także wdów i sierot. Postacią przewodnią tegorocznych obchodów będzieMaria Skłodowska-Curie i jej działalność na rzecz Polski. Przygotowaliśmy dla Państwa szereg ciekawych i wartościowych wydarzeń takich jak prelekcje, pokazy filmów, warsztaty, konkursy, wystawy. Odwiedźcie nas całymi rodzinami. Po prostu nie może Państwa zabraknąć.