Otwarcie wystawy w Szczecinku

Dwóch starszych mężczyzn siedzi na krzesłach po prawej stronie. Przed nimi stoją dwaj inni mężczyźni - jeden z kamerą. W tle elementy wyposażenia pomieszczenia - lada, czarne stojące szafki, na ścianach dyplomy oraz na sztaludze rama ze starymi zdjęciami na niebieskim tle.W piątek 8 września w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku otwarta została wystawa  „Navigare necesse est! Żeglowanie jest koniecznością!”.

Ekspozycję przygotowało Archiwum Państwowe   w Koszalinie Oddział w Szczecinku we współpracy  z żeglarzami z okazji przypadającego w 2023 roku 60-lecia działalności żeglarskiego klubu sportowego Orlę Szczecinek.

Na otwarcie jubileuszowej wystawy przybyło kilka pokoleń sympatyków żeglarstwa, instruktorzy, trenerzy, zawodnicy, którzy swoją młodość spędzili na szczecineckiej przystani.

Gościem Honorowym wydarzenia był Pan Eugeniusz Kuźmicki, który od 1963 roku z Henrykiem Falkowskim aktywnie działał na rzecz klubu i rozwoju szczecineckiego żeglarstwa. Wystawa stała się przyczynkiem do wielu wspomnień wśród miłośników białych żagli.

Wystawę można zwiedzać w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku do                  ź . Wstęp wolny.

Fot. Adam Butowicz