Wystawa „Piłsudski i jego czasy”

Siedem elegancko ubranych osób stoi w sali wystawowej. W tle gabloty z eksponatami, a na ścianach czarno-białe zdjęcia Ojców Niepodległości.W piątek 10.11.2023 r. w Archigalerii na terenie Archiwum Państwowego w Koszalinie nastąpiło otwarcie wystawy pt. „Piłsudski i jego czasy”, przygotowanej przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun”.

Na wystawie zaprezentowano dokumenty, książki   i fotografie przedstawiające Polskę pod przywództwem marszałka Józefa Piłsudskiego,       a także elementy wyposażenia i umundurowania wojskowego z tego okresu.

Dzięki prezentowanym materiałom można zapoznać się ze stosunkiem polskiego społeczeństwa do postaci Marszałka, jak również dowiedzieć się czegoś na temat jego towarzyszy broni.

Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnych zbiorów członków Stowarzyszenia „Perun”: Zbigniewa Izraelskiego, Piotra Palmowskiego i Arkadiusza Wasilewskiego.

Wystawa wpisuje się w obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i będzie dostępna dla oglądających do 28 listopada 2023 r. po uprzednim umówieniu się pod nr. tel. 94 3170 367 (Dorota Cywińska, Kierownik Oddziału IV Popularyzacji zasobu archiwalnego).