Zakończenie projektu „Historia mojej rodziny piórem pisana”

Uczniowie z klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinku, Szkoły Podstawowej w Gwdzie Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku od września brali udział w wykładach i warsztatach genealogicznych, poznawali źródła do prowadzenia badań genealogicznych, odkrywali własne archiwa rodzinne, a także próbowali swoich sił w warsztatach kaligraficznych.


Zajęcia były prowadzone w ramach projektu „Historia mojej rodziny piórem pisana” współfinansowanego ze środków Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w Warszawie.

W piątek 17 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie projektu połączone z wernisażem prac przygotowanych przez uczestników na konkurs „Opowiem Ci o mojej rodzinie”.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty, a dzieci, które przygotowały prace otrzymały drobne upominki. Najlepsze prace otrzymały wyróżnienia, nagrody i pamiątkowe dyplomy.

 

I miejsce zajęła Julia Miara ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku

II miejsce Michał Obłąkowski ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Szczecinku

III miejsce ex aeguo zajęli Wiktoria Kulesza ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Szczecinku i Mikołaj Czapla ze Szkoły Podstawowej w Gwdzie Wielkiej.

 

 


Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia, które otrzymali: Martyna Telus ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku, Maja Denis, Zofia Kuleszyńska i Gabriela Kisiel ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Szczecinku oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Gwdzie Wielkiej– Amelia Mycyk, Bartosz Ładyński, Weronika Obłoza i Julia Sędzicka.

Wystawa prac jest prezentowana do 22 listopada 2017 r.

w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. B. Horodyskiego w Szczecinku,

a od 27 listopada 2017r. zostanie udostępniona zwiedzającym

w Oddziale Archiwum Państwowego

w Szczecinku.