Piknik rodzinny w archiwum, czyli Noc Archiwów po raz pierwszy – podsumowanie

Szanowni Państwo, Goście, Partnerzy i Sympatycy Archiwów. Serdecznie dziękujemy za Państwa udział w pierwszej koszalińskiej Nocy Archiwów w dniu 15.06.2017 r. Mamy nadzieję, że podobnie jak my, archiwiści, spędziliście czas we wspaniałej atmosferze. Podczas naszego pikniku było z nami ponad 2000 osób!

Każda z przygotowanych przez nas atrakcji cieszyła się zainteresowaniem.

W warsztatach czytania dawnego pisma organizowanych wspólnie z pracownikami Archiwum Narodowego

w Krakowie wzięło udział ponad 80 osób.

Wszystkie siedem premierowych wystaw przygotowanych z okazji „Nocy Archiwów”, w tym wystawa „Pamięć Polski. Polska Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata” Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, spotkały się z zainteresowaniem zwiedzających.

Warsztaty kaligraficzne oraz genealogiczne cieszyły się niesłabnącą frekwencją przez 9 godzin trwania imprezy.

Magazyny zwiedziło blisko 2 000 osób.

Najmłodsi użytkownicy z zaangażowaniem brali udział w turniejach szachowych, rycerskich oraz motoryzacyjnych. Uwolniliśmy i wymieniliśmy ponad 100 publikacji w ramach akcji bookcrossingowej w pierwszym koszalińskim bibliobusie.

 

W organizowanych przez nas konkursach wzięło udział około 300 osób, z których nagrodziliśmy 36, wręczając komplety pamiątkowych materiałów promocyjnych, wydawnictwa własne oraz upominki rzeczowe. Rozdaliśmy ponad 200 „Teczek Archiwisty”, składających się z informatorów na temat działalności Archiwum Państwowego w Koszalinie, folderów dotyczących organizowanych przez AP wystaw, kopii dokumentów opracowanych w ramach projektu „Cossalin ad fontes”, materiałów graficznych dotyczących pierwszej koszalińskiej Nocy Archiwów, w tym ulotek, naklejek oraz programów, materiałów do samodzielnych ćwiczeń kaligraficznych oraz ulotek dotyczących projektu „Dawne pismo”.

Dzięki wspólnym działaniom udało nam się zorganizować wyjątkowo udane przedsięwzięcie, mamy nadzieję, że Noc Archiwów na stałe wpisze się w mapę cyklicznych wydarzeń, które odbywają się w Koszalinie. Do zobaczenia w przyszłym roku!